piątek, 13 listopada 2015

Witajcie! Dzisiaj proponuję Wam grę, którą sami możecie tworzyć w bardzo prosty sposób. 

Jako przykład mam dla Was przygotowaną wersję z nazwami zwierzaków gospodarskich, ale oczywiście możecie w niej umieszczać słownictwo z każdego tematu, czy też zagadnienia/ćwiczenia gramatyczne np. czasowniki nieregularne. Myślę, że wersja online spodoba się uczniom, bo wprowadza coś nowego do lekcji, a poza tym posiada element współzawodnictwa.
Jak grać?

Wchodzimy pod link: KLIKNIJ TUTAJ

Aby zakręcić kołem, wystarczy na nim kliknąć. Słówko, które zostanie wylosowane to zadanie dla naszych uczniów. I teraz najważniejszy element, ponieważ musimy zdecydować jaka forma gry będzie odpowiednia do poziomu naszych uczniów i dostosować do tego trudność zadania. 

Kilka propozycji:

* losowanie i zwykłe tłumaczenie - dobre, gdy chcemy szybko zagrać (wtedy warto wprowadzić np. połowę słów po polsku, połowę po angielsku)

* poprawianie błędów - wprowadzamy wyrazy z błędami w pisowni/brakującymi literami - osoba/drużyna poprawia słowo

* układanie wyrazów z rozsypanki literowej - musimy wprowadzić słowa w formie takiej rozsypanki, najlepiej wielkimi literami ze spacjami, aby było bardziej czytelnie

* układanie zdania - osoba/drużyna, która wylosuje dane słowo musi ułożyć poprawnie gramatyczne zdanie z wylosowanym słowem np. A cat has got four legs. / A dog is barking. itp.

Jakie są plusy gry?

* myślę, że największym plusem jest tutaj prostota gry, która oferuje nam - nauczycielom, wprowadzanie dowolnego materiału, który właśnie omawiamy z uczniami i chcemy powtórzyć

* uczniowie mogą grać w nią w domu - wystarczy podać im link, nie są tam wymagane żadne rejestracje itp.

* nie trzeba wiele, aby ją przygotować wystarczy kilka minut na wprowadzenie słówek/zwrotów/czasowników, więc można sobie zaoszczędzić czasu na wycinankach, malowankach i wyklejankach (myślę, że nauczyciele szkoły podstawowej wiedzą o czym mówię)

* możecie ją zadać jako homework :D ach już widzę tę reakcję dzieci na hasło: pani na zadanie domowe kazała grać na komputerze ;)

I jak Wam się podoba takie urozmaicenie lekcji? Często korzystacie z gier interaktywnych na zajęciach? Podzielcie się ciekawymi linkami jeśli macie swoje ulubione strony tego typu!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...