środa, 28 stycznia 2015

A poem to teach English - CAN

 źródło:  Wikipedia
Pamiętacie wiersze z dzieciństwa? Bo ja tak. Mam wrażenie, że te z najmłodszych klas pamiętam o niebo lepiej niż z liceum - ale nie ma się co dziwić. Specjalne struktury ułatwiające zapamiętywanie, rytm, prostota, powtórzenia. Jak coś raz wbiło się do głowy, to już tam zostało. Niczym wiersze dla dzieci Brzechwy, Tuwima, czy "Katechizm polskiego dziecka" Bełzy. 

Dzisiaj przedstawiam Wam (fanfary) wierszyk produkcji własnej z czasownikiem CAN.
Wierszyk jak widać jest baaaaaaardzo prosty, ale było to celowe - chciałam maksymalnie poćwiczyć formę "can" wprowadzając jak najmniej innej gramatyki czy struktur, które może wymagałyby dodatkowego tłumaczenia, wprowadzania. A tak, powinno być prosto i mam nadzieję - przyjemnie. :-) 

Jeśli wykorzystacie wierszyk na zajęciach, dajcie znać jak się przyjął. Co sądzicie o takiej formie nauki języka? A może chcielibyście znaleźć na blogu więcej wierszy? Czekam na Wasze komentarze!


"I Can"


I can sing and I can dance

I can even fly to France!

I can write and read a book

I can draw – have a look!I can run and climb a tree

I can swim – Can you see?

I play football. Yes, I can!

But... I can't walk to Japan.


* wiersz do wykorzystania na lekcjach, można kopiować z przeznaczeniem do celów edukacyjnych, autorka nie wyraża zgody na kopiowanie w celu umieszczenia na innych stronach internetowych

2 komentarze:

  1. Takie wierszyki zapamiętuje się lepiej niż cokolwiek innego. Fajny pomysł!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...